XV. Pécsi Nemzetközi Felnőttbábfesztivál | 2010. augusztus 23-28.

Jelentkezési adatlap LETÖLTHETŐ ITT! (PDF)

Tisztelt Magyar Bábosok, kedves Kollégák!

2010. augusztus 23-28. között rendezzük meg a XV. Pécsi Nemzetközi Felnőttbábfesztivált.
A Fesztivál bekerült Pécs város hivatalos, kiemelt EKF (Európai Kulturális Főváros) programsorozatába, így minden reményünk megvan arra, hogy a 15. PNF méltó körülmények között, "világfesztivál" jelleggel és nívóval valósuljon meg.
A Fesztivál védnökei és aktív segítői, alakítói:
- Magyar UNIMA Központ
- Magyar Bábművészek Szövetsége

A Fesztivál szervezői:
- Pécsi Nemzetközi Báb-és Utcaszínházi Fesztivál Alapítvány
- Bóbita Bábszínház

A XV. PNF programszerkezete:
- díszvendégként meghívott előadások
- versenyprogramba beválogatott felnőtteknek szóló előadások
- meghívott szabadtéri, utcai előadások
Kiegészítő programok: bábkiállítások, szakmai beszélgetések, workshopok.

A Fesztivál versenyprogramjának előválogatója Dr. Kékesi Kun Árpád, a Károli Gáspár Református Egyetem Színháztudományi Tanszékének vezetője.
(Itt szeretném megemlíteni, hogy a szervezők fenntartják maguknak a jogot, hogy a versenyprogramba javasolt előadások további szűkítését, rostáját kérje az előválogatótól, amennyiben a Fesztivál technikai-finaszírozási lehetőségei ezt indokolttá teszik.)
Szeretnénk, ha élőben nézhetné meg az ajánlott magyar előadásokat, így kérjük, hogy a jelentkezésetek beadásánál vegyétek figyelembe, hogy erre a 2009. június 1. – 2010. február 28. közötti időszak áll a rendelkezésre.
A Fesztiválra jelentkezni az ITT LETÖLTHETŐ (PDF) adatlappal lehet.

A Fesztivál a beválogatott, illetve a meghívott magyar bábszínházaknak, fellépőknek a következőket biztosítja:
- megállapodás szerinti fellépti díjat
- útiköltségtérítést
- szállást és étkezést 2 napra és éjszakára (max. 15 főnek)
- szállást és étkezést a fesztivál teljes idejére (2 fő/színház)
- ingyenes belépést az előadásokra

A Fesztivál ismételten nemzetközi zsűrit kér fel az előadások értékelésére és a díjak kiosztására.
Szeretnénk, ha a hazai és nemzetközi kulturális életben is komolyabb visszhangot kapna a rendezvény, ezért körülbelül 30-35 hazai és külföldi szakembert, fesztiváligazgatót, kritikust látunk vendégül a fesztivál teljes idejére. A jelentkezéseket várva,

Üdvözlettel: Sramó Gábor fesztiváligazgató

Befejeződött a XIV. Pécsi Nemzetközi Felnőttbábfesztivál

A fesztivál mérlege:

Az 5 nap alatt 6 ország 19 társulata (kb. 250 fellépő, meghívott) lépett fel és az érdeklődök 22 előadást tekinthettek meg 4 helyszínen. Az előadások mellett 2 kiállítás és 2 koncert várta a nagyközönséget.

A programokat - melyből az egyik kiállítás még nyitva tart - 9 - 10.000-en látták. Örömmel tapasztaltuk, hogy nagyon sok nem szakmabeli és külföldi turista látogatta a rendezvényt.

A héttagú nemzetközi zsűri a következő díjakat adta ki:

UNIMA nagydiploma  - legjobb előadás: Alfa Színház -  "A három testőr" című előadás  (Plzen - Csehország)

UNIMA nagydiploma - legjobb rendezés
: Mona Chirila - "A varázsló és a holló" (Kolozsvári Puck Bábszínház  - Románia)

UNIMA kisdiploma - legvirtuózabb mozgatás
: Purgateátrum - "Puncsék karácsonya" (Budapest) rendező: Kovács Géza, szereplők: Csató Kata, Szívós Károly

UNIMA kisdiploma - legjobb látványvilág: Ciróka Bábszínház - "A kékruhás kislány története" (Kecskemét) rendező: Bartal Kiss Rita, tervező: Horváth Mari, scenika, mozgókép: Sisak Péter

A Magyar Bábművészek Szövetségének különdíját Tengely Gábor rendező nyerte el.