Október 31-ig lehet jelentkezni az ASSITEJ-biennáléra

Hírek Október 31-ig lehet jelentkezni az ASSITEJ-biennáléra

Október 31-ig lehet jelentkezni az ASSITEJ-biennáléra

Az ASSITEJ Magyar Központja közzétette a XI. Kaposvári Biennálé jelentkezési felhívását.

Az ASSITEJ Magyar Központja megkezdi a válogatást a 2024-es XI. Kaposvári ASSITEJ Nemzetközi Gyermek- és Ifjúsági Színházi Biennáléra, amely 2024. május 6. és 12. között kerül megrendezésre. A válogató Cziráki Judit, dramaturg, fordító, és művészeti menedzser.

A fesztivál versenyprogramjában a 2022. február 1. után Magyarországon bemutatott gyermek- és ifjúsági színházi előadások, illetve színházi-nevelési programok vehetnek részt.

A fesztiválra felnőtt hivatásos társulatok jelentkezhetnek.

Az állandó (rendszeresen játszó) társulatok önállóan nevezhetnek.

Az alkalmi társulások a szakmai szervezeteken keresztül nyújthatják be jelentkezésüket. (ASSITEJ Magyar Központ, Magyar Színházi Társaság, Magyar Teátrumi Társaság, Magyar Művészeti Akadémia, Színházi Dramaturgok Céhe, UNIMA Magyar Központ, Magyar Bábművészek Szövetsége, Magyar Szín-játékos Szövetség, Magyar Drámapedagógiai Társaság, Spiritusz Egyesület, Független Előadó-Művészeti Szövetség)

Jelentkezni korcsoportonként egy-egy előadással lehet. Korcsoportok:

– legkisebbeknek szóló előadások 0-4 éveseknek;

– gyerekelőadások 5-12 éveseknek;

– ifjúsági előadások 12-18 éveseknek,

Azaz egy társulat legfeljebb három előadással jelentkezhet.

A válogatás 2024. január 15-én zárul le.

A jelentkezés részletei itt találhatók.