Ez történt a Ciróka Bábszínházban

Hírek Ez történt a Ciróka Bábszínházban

Ez történt a Ciróka Bábszínházban

Társulatunk az új évad első kihívásait többszörös osztódással valósította meg.

A párhuzamosan futó két próbafolyamat és a bérletes kijátszások ideje alatt (Családfa mesék, Macskablöff) a Lázár Ervin program két korosztályt megszólító előadás-sorozatát is maradéktalanul teljesítette.

Tiszavirág (meg minden, ami véletlen eszembe jutott valakinek a születésnapján) Író-rendező: Varsányi Péter • Tervező: Maróthy Anna Zorka, Lengyel Viola • Zeneszerző: Szászi Petra. Játsszák: Keller-Dénes Emőke, Fülöp József, Hrisztov Toma (Fotó: Újvári Sándor)

Az őszi szünetben Boldizsár Ildikó workshopjából életerőt merítve indult neki a Tiszavirág ( meg minden, ami véletlen eszembe jutott valakinek a születésnapján) próbafolyamatának, megfűszerezve A mindentlátó királylány bérletes előadásaival és a Mikuláskuckó próbáival.

A mindentlátó királylány Író: Gimesi Dóra • Tervező: Szűcs Edit, Árvai György • Zeneszerző: Darvas Benedek • Koreográfus: Barna Lilla • Rendező Veres András. Játsszák: Horgas Ráhel, Krucsó Júlia Rita, Lendváczky Zoltán, Szekeres Máté (Fotó: Újvári Sándor)

Amint beköltözött hozzánk a Mikulás, már József és Mária is megérkezett. Hely és idő kapacitásunk kihasználtsága elérte tetőfokát. Három héten keresztül napi 11 előadás nézőközönségét kellett néhány négyzetméternyi felületen a helyes irányba koordinálnunk – sikerrel.

Mikuláskuckó/A legszebb karácsonyfa Író-rendező: Kiszely Ágnes • Dramaturg: Kuthy Ágnes • Tervező: Emőd Kriszta, Vincze Kata, Sári Miklós • Zene: Révész Tamás, Kuzsella Ákos. Játsszák: Barcsik László/Sárosi Gábor/Krauter Dávid és Makra Viktória/Valasek Zita/Péter Polla/Sáfár Adél (Fotó: Újvári Sándor)

József mondá Máriának Író: Kaszás Villő • Tervező: Balla Gábor •Rendező: Rumi László. Játsszák: Fülöp József, Krucsó Júlia Rita, Keller-Dénes Emőke, Szörényi Júlia, Apró Ernő, Lendváczky Zoltán, Szekeres Máté. Zenészek: Bujdosó Zsolt, Tóth Jázmin, Szabó Mátyás (Fotó: Újvári Sándor)

Hétvégi látogatásra ösztönző Vasárnapi Mesébelépőnk új játékkal várta-várja a családokat. Városunk történetének híres, hírhedt és legendás szereplői után nyomozunk az évad során!

Vasárnapi mesébelépő Grafika: Rofusz Kinga

Januárban kezdetét veszi A só próbafolyamata, majd bérletes kijátszása (rendező: Kuthy Ágnes). Tavasszal megújult szereposztással látható a Babaróka, végül színpadra állítjuk Örkény István Tóték című művét Szikszai Rémusz rendezésében. És az évad végén Magyarországi Bábszínházak Találkozója, immár 16. alkalommal!

Babaróka Író: Kiss Judit Ágnes • Tervező: Bartal Kiss Rita • Zeneszerző: Tallér Zsófia • Rendező: Ellinger Edina. Játsszák: Horgas Ráhel, Krucsó Júlia Rita, Keller-Dénes Emőke, Lendváczky Zoltán (Fotó: Újvári Sándor)

A sok-sok eredmény mellett büszkék vagyunk Barguzin – lehullt csillag fénye előadásunk Színikritikusok díja két jelölésére, A legjobb új magyar dráma/színpadi szöveg és A legjobb színházi zene kategóriában.

Barguzin – lehullt csillag fénye Író-rendező: Fábián Péter • Dramaturg: Gimesi Dóra • Tervező: Szakács Ferenc, Horváth Jenny • Zeneszerző: Rozs Tamás. Játsszák: Madácsi István/Hrisztov Toma, Krucsó Júlia Rita, Darvas Emőke, Szörényi Júlia/Keller-Dénes Emőke, Lendváczky Zoltán, Fülöp József, Szekeres Máté. Zenészek: Rozs Tamás/Sipos Gergő, Kuzsella Ákos, Révész Tamás, Hegedűs Zoltán (Fotó: Újvári Sándor)

Nyitókép:

Családfa mesék Író-rendező: Markó Róbert•Dramaturg: Veres András • Tervező: Grosschmid Erik • Zeneszerző: Cseri Hanna • Koreográfus: Bora Levente. Játsszák: Krucsó Júlia Rita, Horgas Ráhel, Lendváczky Zoltán, Szekeres Máté   (Fotó: Újvári Sándor)