Kitüntetések a nemzeti ünnep alkalmából

Hírek Kitüntetések a nemzeti ünnep alkalmából

Kitüntetések a nemzeti ünnep alkalmából

A nemzeti ünnepünk alkalmából, 2023. március 15-én átadott kitüntetéseknek a Blattner Géza-díj mellett is voltak bábművészeti vonatkozásai.

Kiemelkedő bábművészeti tevékenysége elismeréseként Blattner Géza-díjban részesült Giovannini Kornél Arnold bábművész, a Budapesti Bábszínház volt bábszínésze.

Kiemelkedő iparművészeti, ipari tervezőművészeti tevékenysége elismeréseként Ferenczy Noémi-díjban részesült: Szűcs Edit öltözék- és jelmeztervező, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem adjunktusa.

A magyar nemzeti kultúra, művészi alkotómunka területén végzett kiemelkedő művészeti értékteremtő munkája elismeréseként Magyarország Érdemes Művésze díjban részesült Horváth Mária Balázs Béla-díjas animációs filmrendező, grafikus, bábtervező művész.