A Zsinórok nélkül pályázat eredménye

Hírek A Zsinórok nélkül pályázat eredménye

A Zsinórok nélkül pályázat eredménye

A kiírásra 18 pályamű érkezett, melyek minősége felülmúlta a kuratórium (Asbóth Anikó, Kocsis Rozi, Kovács Géza, Pályi János) várakozásait. A keretösszeg figyelembevételével a bírálóbizottság 9 pályázatot támogatott, ily módon a Színházi Olimpia idején kilenc helyspecifikus színházi előadás születik hazai alkotói csapatok és külföldi partnerek közös műhelymunkája nyomán.

A nyertes pályázatok a következők:

1.Gergye Krisztián Társulat

Alkotók: Zombola Péter, Gergye Krisztián, Roberta Krmášková (SK), Jozef Lupták (SK)

1. Kollektív kiegyensúlyozatlanság – Csató Kata

Alkotók: Hárs Anna, Szűcs Edit, Kiss Erzsi, Bodor Johanna, Csató Kata, Janni Young (ZA), Irina Nicolescu (RO-US)

1. Porcelán ház – Gardenö Laura

Alkotók: Gardenö Laura, Gardenö Klaudia, Adolf Mendelhof (CZ), Antek Galicki (PL), Michal Slovensky

1. Váró – avagy az idő állomása – Ládafia Bábszínház

Alkotók: Néder Norbert, Tóth Krisztina, Fehérváry Lilla, Veres Imelda, Velkey Mária, Fedor Erika, Horváth László és a Cipcirip Bábcsoport

1. ORT-IKI – Az egri legény balladája

Alkotók: Matej Matejka, Fehérváry Lilla, Dió Zoltán, Kuckó Művésztanya Kulturális Egyesület és a Nagyváradi Szigligeti Színház Lilliput Társulata

1. Szőlővirágzás ünnepe – KL Színház és Magamura Alkotóműhely